You are here:   Home Proiect educational cu Scoala nr.1 Piatra Neamt

Proiect educational al clasei a II-a de la Scoala cu clasele I-VIII Mastacan cu clasa I de la Scoala cu clasele I-VIII Nr.1 Piatra Neamt.

Prima activitate  a proiectului a avut loc in data de 15.12.2011 la Scoala cu clasele I-VIII Mastacan, activitate sustinata de elevii clasei a II-a indrumati de prof. inv. primar Constantin Anisoara.

La activitate au mai participat, elevii clasei I de la Scoala cu clasele I-VIII Nr.1 Piatra Neamt indrumati de prof. inv. primar Huma Roxana si parintii elevilor celor doua clase implicate in proiect.

Activitatea a constat in prezentarea unui program, de datini si obiceiuri, din zona Borlesti Neamt, de Craciun si Anul Nou.

Urmatoarea activitate din cadrul proiectului va avea loc in luna aprilie la Scoala cu clasele I-VIII Nr.1 Piatra Neamt.